مطالب سایت

جزئیات اخرین تحرکات اسرائیل علیه محور مقاومت در منطقه

به گزارش دنیای سیاست شرایط در خاور میانه مجدادا رو به وخامت گذاشته است.
در 24 آگوست جنگنده های اسرائیلی اهدافی را که مقامات اسرائیل اهداف ایرانی می نامند در نزدیکی شهر عقربا در جنوب دمشق، پایتخت سوریه موشک باران کردند. پدافند هوایی سوریه چندین فروند از این موشک ها را سرنگون کرد، با این حال مابقی به اهداف اصابت نمودند.
بر اساس ادعاهای طرف اسرائیلی مواضع مورد هدف توسط نیروی قدس سپاه پاسداران و نیرو های وابسته به آن به منظور اماده سازی برای چندین حمله پهپادی به خاک اسرائیل مورد استفاده قرار میگرفته است. ارتش اسرائیل همچنین عکس های ماهواره ای از اهداف که ادعا می کند نمایانگر ساختمان های فرماندهی وهدایت و همچنین انبار مهمات سپاه قدس است را منتشر نموده است.
البته محسن رضایی از فرماندهان سابق سپاه پاسداران اینکه این مواضع، مواضع ایرانی بوده اند را تکذیب نموده است. با این وجود منابع لبنانی گزارش داده اند که دو عضو حزب الله در طی این حمله به شهادت رسیده اند بر طبق گزارش ها یک تن از آنان پسر یوسف الزبیب یکی از مدیران ارشد شبکه المنار، رسانه نزدیک به حزب الله لبنان بوده است.
این تحولات به وسیله حمله اسرار آمیز اسرائیل به کاروان نظامی حشد الشعبی که در نزدیکی مرز سوریه و عراق در حرکت بودند ادامه پیدا کرد که در این حمله دست کم 3 خودرو منهدم شد و گزارشاتی مبنی بر شهادت یکی از فرماندهان حشد الشعبی نیز به گوش رسیده است.

#تیتر #بین_الملل #اسرائیل #حزب_الله #ایران #سوریه #حمله #موشک #عراق #حشد_الشعبی #سپاه #محسن_رضاییبرچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن