ویژه ها

آیا راز سقوط هواپیمای اوکراینی در چمدان های جامانده نهفته است؟!

به گزارش دنیای سیاست پس از سقوط هواپیمای اوکراینی جنجال های زیادی توسط رسانه های امپریالیسم بوجود آمد.

حالا ابعاد تازه ای از این ماجرا مشخص شده است

میلاد باستانى، تحلیلگر و محقق سوانح هوایى در پستی در فضای مجازی، توضیحاتی جدید درباره پروازهای اوکراین ارائه داده است.

در مطلبی که او به اشتراک گذاشته، آمده است:

من یکی از پرسنل شرکت خدمات هوایی سامان در قسمت باربری هستم. دو ماهی میشود که شاهد over شدن (سنگین شدن هواپیما و تخیله بار مسافران) پرواز اکراینی PS ” هستیم که هر سری حدود چهل تا هشتاد چمدان مسافر، جا می ماند.

بعد از تکرار این حرکت متوجه شدیم که سوخت در اکراین سه و نیم دلار میباشد ودر تهران یک دلار و درنتیجه خلبانهای اکراینی طبق درخواست مقام بالاتر خود، سوخت هواپیما را در ایران فول مى زنند تا سود این پرواز براى اوکراینى ها دوبله باشد.

در پرواز PS752/08jun هشتادو پنج چمدان بعلت وزن زیاد هواپیما به طمع سود بنزین، از هواپیما پیاده شد و بدتر اینکه همه چمدان ها کانکشن و ترانزیت بودند و تا سه روز دیگر دست مسافران می رسند.

 

پى نوشت:

شاید این موضوع، انفجار شدید هواپیما در هنگام برخورد و همچنین شعله هاى پُر نور آتش را پس از آتش گرفتن احتمالى موتور یا هر نقصى که باعث ایجاد نشت سوخت در بال هواپیما شده باشد را توجیه کند.

به دلیل اینکه هواپیما توسط مهندس ایرانى ترخیص نشده است و یک مکانیک اوکراینى با مسئولیت خود و پس از ۶٠ دقیقه تأخیر، هواپیما را براى پرواز ترخیص کرده است، احتمالاً یک نقص فنى در هواپیما وجود داشته که ممکن است مقدمات سانحه را فراهم آورده باشد.

سازمان هواپیمایى کشورى با بررسى کتاب هواپیما(log book) و صحبت با مهندس ایرانى می تواند دلیل ترخیص نکردن هواپیما توسط او را مطلع گردد.

اگر علت و محل شروع آتش سوزى در هواپیما مشخص شود، حل معماى سقوط به جوابش نزدیکتر خواهد شد.نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن