مهمترین اخبار

پرداخت ۲۰۰ میلیارد ریال خسارت به واحدهای آسیب‌دیده در اغتشاشات آبان‌ماه‌


به گزارش خبرنگار اقتصادی دنیای سیاست به نقل از فارس، غلامرضا سلیمانی امروز در نشست خبری اظهار داشت: هنوز در کشور فرهنگ بیمه ‌جا نیفتاده است‌ و ضریب نفوذ بیمه پایین است.

* بیمه مرکزی دخالتی در حقوق و مزایای مدیران بیمه‌های خصوصی ندارد‌

رئیس کل بیمه مرکزی در تشریح عدم انتشار حقوق مدیران عامل و اعضای هیات مدیره صنعت بیمه، گفت: با توجه به دولتی بودن و خصوصی بودن شرکت‌های بیمه، در شرکت‌های دولتی حقوق و مزایا تعیین شده و در چارچوب پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: حقوق و مزایای مدیران عامل در شرکت‌های بیمه خصوصی، مرتبط با رابطه سهامدار و مدیران است که بر اساس توافق مبالغی را در رابطه با حقوق و مزایای سالانه، تعیین می شود بنابراین بیمه مرکزی دخالتی در حقوق و مزایای مدیران بیمه‌های خصوصی ندارد، البته دستوری هم وجود ندارد که مدیران حقوق خود را افشا کنند بنابراین هیچ اجباری در این رابطه وجود ندارد و بیمه مرکزی نمی تواند اجباری در این موضوع داشته باشد.

سلیمانی از رسانه ها درخواست کرد تا مساله فیش‌های حقوقی مدیران صنعت بیمه را که منجر به عزل وی شود، منتشر نکنند‌ زیرا این پرداخت‌ها مبنای قانونی دارد.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: شخصا از وزیر اقتصاد در خصوص عزل یکی از مدیران صنعت بیمه سوال کردم که وی گفت که دلیل عزل آن مدیر، فیش حقوقی و میزان حقوق نبوده است؛ اما رسانه‌ها کمک کنند که همه چیز در مسیر قانونی باشد؛ قطعا اگر در شرکت بیمه‌ای به این نتیجه برسیم که مدیران عامل یا هیات مدیره اقدامی انجام می دهند که به ضرر صنعت بیمه، شرکت و یا سهامداران است، حتما مستقیما وارد عمل شده و آنها را عزل می کنیم. 

* دریافت مالیات بر ارزش افزوده در بخش بیمه‌های درمان و عمر و زندگی منتفی شد

سلیمانی با بیان اینکه دریافت مالیات بر ارزش افزوده در بخش درمان و عمر و زندگی منتفی شد، گفت: البته  این در حالی است که دولت تاکید دارد‌ درآمدهای مالیاتی افزایش یابد و این معافیت مالیاتی در بخش شخص ثالث رخ نخواهد داد‌.

* تعداد واحدهای تحت پوشش بیمه در چابهار در سیل نوروز ٩٨ محدود بود‌

وی درباره بیمه مناطق سیل‌زده اظهار داشت:  ‌در سیل نوروز ٩٨، مناطق گسترده‌ای از کشور خسارت دید، وضعیت بیمه واحدهای مسکونی مطلوب بود.

رئیس کل بیمه مرکزی ادامه داد: در چابهار ‌سطح پوشش بیمه‌ای بالا نبود و در اوایل سال ٩٨ نزدیک ٢٠٠ میلیارد تومان پرداختی خسارت داشتیم‌ اما در چابهار تعداد واحدهای تحت پوشش بیمه محدود بود‌ ضمن اینکه ١٣٠٠ روستا تحت محاصره سیل قرار داشت و ٢۵ درصد واحدهای مسکونی خسارت دید که ١.۶ میلیارد تومان خسارت برآورد می‌شود. 

* آمار سه ماهه بیمه مرکزی از این پس به صورت منظم اعلام می‌شود

سلیمانی با بیان اینکه دلیلی ندارد که کارگزاران بیمه کارمزد بالایی دریافت کنند، گفت: بیمه مرکزی در مورد برخی کارمزدها نگران است تالی فاسد نشوند این در حالی است که شرکت‌های بیمه باید مبلغ کمتری از بیمه گذاران دریافت کنند نه اینکه کارمزد هم بدهند. 

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه آمار سه ماهه بیمه مرکزی از این پس به صورت منظم اعلام می‌شود، گفت: مغایرت‌هایی هم که در این رابطه وجود داشت، حتما برطرف خواهد شد یا به حداقل می رسد. 

* پرداخت ۲۰۰ میلیارد ریال خسارت به واحدهای آسیب دیده در اغتشاشات آبان‌ماه

وی همچنین در خصوص میزان خسارت‌های اغتشاشات آبان ماه توضیح داد: همه واحدهایی که تحت پوشش خسارت ناشی از آشوب و بلوا بودند را شناسایی و ارزیابی کرده‌ایم، بانک‌ها نیز به موازات در حال جمع بندی هستند‌ اما از سوی شرکت‌های بیمه به صورت رسمی به بانک‌ها آمادگی پرداخت خسارات اعلام شده است.

رئیس کل بیمه مرکزی اضافه کرد: تا‌کنون ۲۰۰ میلیارد ریال خسارت به واحدهای آسیب دیده در اغتشاشات از سوی صنعت بیمه پرداخت شده است.

* درمورد خسارت بوئینگ اوکراینی باید مکاتباتی‌ بین دو دولت انجام شود

سلیمانی همچنین درباره سانحه بوئینگ اوکراین اظهار داشت: در خصوص بوئینگ اوکراینی فعلا هیچ میزان خسارتی مشخص نشده است و این مربوط به مکاتباتی است که باید بین دو دولت انجام شود، این مورد به هیچ عنوان به شرکت‌های بیمه‌ای مربوط نمی‌شود و این بیمه مرکزی است که با این موضوع درگیر می‌شود.

انتهای پیام/نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن