دنیای سیاست
ما در دنیای سیاست زندگی می کنیم!

خط و نشان نماینده محجبه کنگره /با سیاست مخرب ترامپ مبارزه می کنم

نخستین نماینده زن محجبه در کنگره آمریکا پس از ادای سوگند وعده داد که با تلاشهای دولت کنونی آمریکا برای ایجاد دودستگی در میان مردم این کشور مبارزه خواهد کرد.

به گزارش دنیای سیاست ،«ایلهان عمر» عضو جدید مجلس نمایندگان آمریکا پس از ادای سوگند، به عنوان نخستین زن محجبه در کنگره این کشور با صدور بیانیه ای وعده داد که وی با تلاشها و اقدامات دولت ترامپ برای ایجاد دو دستگی در میان مردم آمریکا مبارزه خواهد کرد.

ایلهان عمر روز پنج شنبه گفت: «من برای ایستادگی در برابر تلاشهای دولت کنونی که در جهت ایجاد تفرقه در میان ما و پیشبرد سیاستهای مخرب علیه حقوق و آزادیهایمان است، برنامه ریزی می کنم. ما این فرصت را در اختیار داریم که فرهنگی فراگیرتر و دلسوزانه تر را بنا کنیم، فرهنگی که به اقتصاد ما امکان رشد و پیشرفت می دهد و آمریکائیان بیشتری را به مشارکت در پروسه دموکراسی تشویق می کند».

گفتنی است که ایلهان عمر به همراه «رشیده طلیب» روز پنج شنبه به عنوان نخستین زنان مسلمان عضو کنگره سوگند خوردند. عمر نخستین آمریکایی سومالیایی تبار است که به کنگره آمریکا راه یافته و همچنین نخستین آمریکایی آفریقایی تبار است که تاکنون نمایندگی ایالت مینه سوتا را در کنگره برعهده گرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.