پاسخ قاطعی به عربستان خواهیم داد

به گزارش دنیای سیاست ، سیدمحمدجواد ابطحی  با اشاره به عدم تمدید معافیت‌های خرید نفت ایران، گفت: با شنیدن خبر لغو معافیت خرید نفت ایران سجده شکر به جا آوردم زیرا طی سال‌های گذشته علاقمندان به این آب و خاک به ویژه رهبری در موارد مختلف اشاره کردند که وابستگی کشور به نفت باید قطع شود، در بودجه و برنامه ششم توسعه نیز تاکید شد تا از نفت به عنوان سرمایه ملی استفاده شود نه آنکه برای تامین بودجه آن را ارزان بفروشیم.

اقتصاد تک محصولی ناشی از وابستگی کشور به نفت

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امروز اگر اقتصاد ما تک محصولی نبود از وضعیت بهتری برخوردار می‌بودیم. حدود بیست سال قبل دولت ژاپن اعلام کرد که سالانه 200 میلیارد دلار کالا صادر می‌کند تا بتواند 20 میلیارد دلار درآمد کسب کند و بودجه کشور خود را تامین کند، اما ما با فروش نفت و بی توجهی به سایر تولیدات بودجه را به فروش نفت وابسته کردیم.

پالایشگاه برخی از کشورها بر اساس نوع نفت ایران ساخته شده است

وی افزود: خوشبختانه آمریکا به کمک ایران آمده است؛ ترامپ با تحریم نفتی به ما کمک بزرگی خواهد کرد هرچند نمی‌تواند صادرات و فروش نفت جمهوری اسلامی ایران را به صفر برساند، زیرا پالایشگاه برخی از کشورها بر اساس نوع نفت ایران ساخته شده و غیر از نفت ایران نمی‌توانند استفاده کنند.

ابطحی با تاکید بر اینکه ایران باید از این فرصت استفاده کند و توانمندی خود در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی و صنایع تقویت را کنیم، ادامه داد: ما می‌توانیم غلات و غذای برخی از کشورها را تامین کنیم بنابراین از تصمیم ترامپ استقبال می‌کنیم.

اگر منافع جمهوری اسلامی تامین نشود، منافع سعودی‌ها هم تامین نخواهد شد/ بازسازی اقتصاد کشور در اولویت مجلس و دولت

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: از سوی دیگر پاسخ قاطعی به عربستان خواهیم داد، آنها به راحتی نمی‌توانند برای جبران فروش نفت ایران را اعلام آمادگی کنند، اگر قرار باشد منافع جمهوری اسلامی تامین نشود، منافع سعودی‌ها هم تامین نخواهد شد. در هر حال مجلس و دولت ورود خواهند کرد تا بازسازی اقتصادی را انجام دهیم.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا تصمیم گرفته معافیت خرید نفت از ایران را بار دیگر تمدید نکند، لذا هر گونه کمبود نفت در بازارهای جهانی را عربستان و امارات جبران خواهند کرد.برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن