یادداشت

سوء استفاده و موج سواری ممنوع

بیست و هفتمین جلسه شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان که بعد از شهادت سردار سلیمانی برگزارشد دکتر محمدرضا عارف طی سخنانی با تسلیت شهادت حاج قاسم سلیمانی، ضمن دعوت از مردم برای حضور شکوهمند در مراسم تشییع پیکر ایشان گفت:

حاج قاسم سلیمانی سرداری رشید،شجاع،مردمی و فروتن بود که با منش اخلاقی با همه جریانات سیاسی ارتباط مطلوبی داشت.

ایشان در فرازی دیگر به رابطه خوب این شهید با دولت اصلاحات و شخص سید محمد خاتمی پرداختند و گفتند:رابطه بسیار خوب حاج قاسم سلیمانی با آقای خاتمی و دولت باعث شد بهترین رابطه بین دولتها با سپاه قدس مربوط به دولت اصلاحات باشد.

دکتر عارف با تاکید بر اینکه حیات سپهبد سلیمانی دارای برکات زیادی بود اظهار امیدواری کرد خون شهید سلیمانی باعث تقویت همبستگی ملی در داخل کشور شود.

با دقت نظر در بیانات جناب عارف کاملا تحریف شخصیت این سردار شهید از یک چهره “انقلابی ، بصیر،شجاع ،ولایت مدار وآشنا به سیاست و زمان ” به یک چهره “خنثی ،غیر انقلابی ،سازشکارو شخصیتی که با همه ،اعم از انقلابی ،غیر انقلابی و حتی ضد انقلاب هم کنار می آمده”کاملا مشهود است .

همین امر و سخنان و تعابیری از این دست واکنش صریح و بموقع رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مردم شهید پرور قم در روز ۱۸ دیماه را بدنبال داشت.

معظم له در پاسخ به تحریف شخصیت این سردار شهید فرمودند: “ویژگی مهم حاج قاسم این بود که در مسائل داخلی اهل حزب و جناح و این‌گونه تقسیم‌بندی‌ها نبود اما به شدت انقلابی و پایبند به خط نورانی و مبارک امام بود و انقلاب و انقلابی‌گری خط قرمز قطعی او بود. حاج قاسم واقعاً ذوب در انقلاب بود و برخی سعی نکنند که این واقعیت‌ها را کم‌رنگ کنند.”

در موضوع اظهارات جناب عارف و تلاش ایشان برای واقعی جلوه دادن این تحریف بزرگ ذکر چند نکته ضروریست:

۱.روش وسیره رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بر این پایه استوار بوده که از دو لتهای منتخب مردم ،حتی دولتهایی که تلویحاً از آنها به شاه سلطان حسین ها و یا تقی زاده ها تعبیر می کند حمایت نموده و از حد اکثر ظرفیت آنها در راستای تحقق اهداف انقلاب اسلامی بهره گیرد. و سپاه پاسداران و همه بخشهای آن هم به تاسی ازمعظم له نهایت تلاش خود را برای تعامل و همکاری با این دولتها معطوف داشته است .

۲.حمایت رهبری و سپاه ازدولتها (از جمله دولت خاتمی و اصلاحات در زمان خود )نمی تواند دستاویزی برای تطهیر فتنه گران و باغیان بر انقلاب و نظام باشد .سید محمد خاتمی از آتش بیاران فتننه ۸۸ ، اردو کشیهای پس از انتخابات وخونهای بناحق ریخته شده در آن سال بوده است و رهبر معظم انقلاب بصراحت فرمودند “فتنه خط قرمز نظام است ” و امام راحل عظیم الشان هم در آخرین تذکرخود در پایان وصیت نامه فرمودند “میزان حال فعلی افراد است “.

۳.آقایان مرتب بر وحدت و همدلی در کشور تاکید می کنند که البته در نگاه اولیه حرف درستی است و شهادت افتخار آفرین این شهید عزیز و تشیع جنازه بی نظیر ایشان ،بخوبی این وحدت و یکپارچگی امت و امام و ولایت را به منصه ظهور رساند ،اما اگر منظور آقای عارف و همقطاران ایشان از وحدت ،وحدت با فتنه گران و باغیان بر انقلاب قبل از توبه ، جبران و عذر خواهی از رهبر معظم انقلاب وملت بزرگ ایران است (که بنظر میرسد که همین طور هم باشد ) ،ملت ایران با خائنان ،فتنه گران و سربازان و سرمایه های رژیم صهیونیستی وحدتی بر قرار نخواهند کرد .

#علیرضا_نظری دبیر سیاسی

#سیاسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا